משאבת אינסולין משחררת ברציפות, אל תוך הגוף, כמויות קטנות של אינסולין מהיר-פעולה, דבר המכונה עירוי אינסולין בזל. כמו כן, בעת צריכת מזון, תוכל לומר למשאבה כמה תוספת אינסולין נחוצה לכיסוי הארוחות, והיא תספק בולוס של אינסולין בכמה לחיצות פשוטות. משאבות אינסולין עוזרות לאנשים, עוד מאז שנות השבעים של המאה הקודמת, לנהל את הסוכרת ולשפר את השליטה שלהם עליה, ואת החופש שלהם. כיום, מאות אלפים כמונו ברחבי העולם מטופלים באמצעות משאבה, במקום זריקות יומיות מרובות, ומסתמכים על המשאבות כדי לשלוט במדידה המדויקת של אינסולין בזל ובולוס, הנחוץ לשמירה על יעדי המטרה . המטופלים באמצעות משאבה נהנים מגמישות משופרת בהרגלי האכילה, באורח החיים ובדפוסי השינה.

אינסולין בזל ובולוס - מה ההבדל?

הגוף שלך מרוצה כשהכול פועל כשורה. הדבר נכון גם לגבי רמות אינסולין. משום שלאנשים עם סוכרת יש בעיה בייצוב רמות אלה, רבים מהם בוחרים להסתמך על משאבת אינסולין, אשר ניתן לתכנת לשחרור של אינסולין בזל במרווחי זמן קבועים, בין ארוחות ובמהלך השינה, כדי לעמוד בצרכים המשתנים.

side background
side background

 

 • המשאבה מספקת אינסולין באופן המחקה שחרור אינסולין מלבלב רגילה.

  בעת האכילה, אינסולין בולוס נחוץ בהתאם לכמות הפחמימות במזון שאתה אוכל. המשאבות שלנו מסוגלות לספק, בכמה לחיצות, את כמות האינסולין הדרושה בהתאם לגרמים של פחמימות במזון. ניתן גם לספק מינון בולוס כדי לתקן רמת סוכר גבוהה בדם בין הארוחות.

  שליטה טובה יותר, גמישות רבה יותר.
  ייתכן שאתה מכיר רק מחטים ועטי אינסולין כאפשרויות שיסייעו לך בניהול הסוכרת. אך האם ידעת שמחקרים מראים כי השימוש במשאבת אינסולין עשוי לסייע בהשגת ערכי HbA1c נמוכים יותר ולייצב את רמת הסוכר בדם טוב יותר, בהשוואה לשימוש בזריקות יומיות מרובות?
  מדובר בסוכרת שלך, ובזכות שלך להחליט בעבור עצמך. אך אם אינך בטוח, שוחח עם המטפל הרפואי שלך כדי לברר אם טיפול באמצעות משאבת אינסולין מתאים לך.
  * בהשוואה לזריקות יומיות מרובות MDI

 

 יתרונות משאבת האינסולין:

 
 1. רמות HbA1c נמוכות יותר באופן כללי.
  מחקרים מראים כי אנשים, המשתמשים במשאבות אינסולין, משיגים רמות נמוכות יותר של HbA1c מדידה של סוכר בדם לאורך זמן, בהשוואה לאנשים עם סוכרת, המקבלים זריקות יומיות מרובות. זה חשוב משום שלפי המחקרים, ככל שרמת ה- HbA1c נמוכה יותר, כך יורד הסיכון להתפתחות סיבוכים ארוכי טווח.
 2. הבדלים גליקמיים קטנים יותר.
  זוכר את נקודות השיא והשפל הפתאומיות ברמות הסוכר בדם, שחווית כשהשתמשת במחטים ובעטים? השליטה ברמת הסוכר בדם נתונה לכל מיני השפעות - החל בלחץ וכלה במחלה ובנסיעות.
 3. סיכון קטן יותר להיפוגליקמיה חמורה. 
  אנשים, המשתמשים במשאבת אינסולין, דיווחו על ירידה של עד 73% בתקריות היפוגליקמיה חמורה, בהשוואה לאלה המשתמשים בזריקות יומיות. * לפי סקר קליני בלתי-תלוי שנערך באיחוד האירופית שלהם.
 4. פחות מחטים נדרשות.
  איש אינו אוהב מחטים. כמו כן, בשימוש במשאבות אינסולין, הכמות שבה אתה משתמש נמוכה בהרבה מזו של זריקות יומיות. לרוב, ייתכן שתצטרך להחליף ערכת עירוי כל שלושה ימים - בהשוואה
  ל- 12 זריקות באותו פרק זמן.
 5. אינסולין שמותאם לך.
  הודות לשחרור העקבי של אינסולין לכל אורך היממה, הטיפול באמצעות משאבת אינסולין מותאם תמיד ללוח הזמנים שלך. כלומר, אתה נהנה מהגמישות לאכול, לישון ולהתעמל בכל פעם
  שמתאים לך.
  * לפי סקר קליני בלתי-תלוי שנערך באיחוד האירופי בשנת 2014 וכלל 354 משתתפים עם סוכרת מסוג 1, 83% מהמשיבים דירגו את משאבת האינסולין Animas® Vibe™ כטובה יותר מאשר מערכת מתן האינסולין הקודמת שלהם.
bolus graph

נתוני משאבת האינסולין

קטנה וקלת משקל.whatis side5

מידותיה 2.18 x 5.08 x 8.26 ס"מ ומשקלה כ 105- גרם, בערך כמידותיו ומשקלו של טלפון סלולרי, וניתן להסתיר אותה בדיסקרטיות מתחת לבגדים.
דרושה סוללת ליתיום AA אחת*, שבדרך כלל מספיקה ל- 3- 4 שבועות.


זוהרת וקלה.
מסך צבעוני בניגודיות גבוהה מאפשר קריאה קלה†, ותפריטי המסך קלים להבנה.‡
בנוסף, ההתקן מגיע ב 5- צבעי משאבה מרהיבים - וניתן לבחור את הצבע המועדף עליך.


מוכנה תמיד לשחייה.
עם משאבת האינסולין ™Animas®Vibe , ניתן סוף סוף להיכנס למים - פשוטו כמשמעו. ההתקן החזק שלנו עמיד במים בעומק 3.6 מטרים במשך עד 24 שעות, כך שניתן להתקלח, לשחות ואף להיקלע לגשם מדי פעם, מבלי לדאוג לגבי הביצועים.


ניווט נוח.
שימוש במערכת ™Animas®Vibe פשוט. ישנם שלושה לחצנים עיקריים לפונקציות תכנות, לקיצורי דרך ולניווט מודגש במסך - כלומר, כל המידע הנחוץ לך נמצא בקצות אצבעותיך.

ניתן לבצע כוונון מדויק בהתאם לצרכיך האישיים.
כדי לספק מענה מדויק לצרכים המשתנים שלך, משאבת האינסולין ™Animas®Vibe מספקת מרווחי בזל קטנים 0.025 יחידת אינסולין/שעה בכל קצבי הבזל הזמינים 0.025 עד 25 יחידת אינסולין/שעה.


ייחודית, ממש כמוך.
הודות לארבעה פרופילים שונים של קצב בזל, הניתנים לתכנות, המערכת מטפלת בצורכי אינסולין שונים.


עם מרווחי בולוס קטנים, כל אחד מרוצה.
עם משאבת האינסולין ™Animas®Vibe , קל יותר מאי-פעם לקבוע מינון מדויק - וזאת הודות למרווחי בולוס קטנים 0.05 יחידות אינסולין בכל טווחי הבולוס הזמינים 0.05-0.35 יחידות אינסולין.


רעב לעוד.
חושב שמשאבת האינסולין תגביל את צריכת המזון שלך ותאלץ אותך לוותר על כל הארוחות והחטיפים שאתה אוהב?
עם ™Animas®Vibe , תקבל גישה אל מסד נתוני מזון מובנה במשאבה, הניתן להתאמה.


מעורבות פעילה.
תכונת "כמות האינסולין בגוף"** שלנו עוקבת אחר האינסולין שעדיין פעיל בגוף ולוקחת אותו בחשבון בעת חישוב כמויות הבולוס המוצעות.


אספקת בולוס קלה יותר הודות לתכונות המובנות.
מכיר את הבולוס שלך? תכונת הבולוס הרגיל שלנו מחשבת את האינסולין הנחוץ ומספקת אותו בשלב אחת.
אוכל ארוחה עתירת שומנים, הנספגת לאט יותר, או ארוחה קלה? הבולוס המשולב שלנו מחשב את הכמות ומפצל אותה,
כך שחלק ממנה מסופק מיד (בולוס רגיל) והשאר מסופק לאורך זמן בולוס מורחב.


ערכות עירוי ללא טרחה.
משאבת האינסולין שלנו תואמת לערכות עירוי אינסולין המשתמשות במחברי נעילה לואר סטנדרטיים, כדי לתת לך את החופש לבחור את הערכה שמתאימה לך ביותר מבין הערכות שלנו - מהכול-באחד ועד לערכות ידניות.


יכולת הורדה.
העלה את נתוני משאבת האינסולין אל אתר האינטרנט המאובטח של diasend® כדי לעיין בערכים של סוכר בדם ופחמימות, המנותחים במגוון סוגי דוחות.
II בעת השימוש בתוכנת .diasend®
** כמויות האינסולין בגוף IOB רלוונטיות רק אם התכונה מופעלת במשאבה שלך ואתה משתמש בתכונת מחשב התיקון או מחשב הפחמימות לחישוב כמות בולוס מומלצת.
בסקר קליני בלתי-תלוי, שנערך באיחוד האירופי בשנת 2014 וכלל 354 משתתפים עם סוכרת מסוג 1, יותר מ 90%- מהמשיבים קבעו כי  תכונות של מינון בולוס בשעת הארוחות או ארוחות הביניים, מערכת אזהרות
והתראות בטיחות של ההתקן ומידותיו, הן תכונות "חשובות".

.Energizer® Ultimate Lithium AA 1.5V *

† לפי סקר משנת 2011 שכלל 183 משתמשים במשאבות אינסולין 87% ,Animas® 2020 מתוכם הסכימו לחלוטין, הסכימו או הסכימו במידה מסוימת עם המשפט: "קל לקרוא את המסך הצבעוני". למשאבות האינסולין Animas® 2020 ו- ™Animas®Vibe אותו מסך צבעוני.
‡ לפי סקר משנת 2011 שכלל 183 משתמשים במשאבות אינסולין 98% ,Animas® 2020 מתוכם הסכימו לחלוטין, הסכימו או הסכימו במידה מסוימת עם המשפט "קל להבין את התפריטים במסך". ייתכן שקריאות החיישן לא ישודרו מהחיישן אל המשאבה כאשר זו בתוך המים.